Δευτέρα 18 Αυγούστου 2014

ΑΟ Καλαποδίου-ΑΠΟ Καστέλλας (7-1 φιλικό)

Την πρώτη της νίκη στα φιλικά προετοιμασίας πέτυχε σήμερα η ομάδα μας, καθώς επικράτησε 7-1 της Καστέλλας, ομάδας που ααγωνίζεται στην πρώτη κατηγορία της Εύβοιας. Η ομάδα μας παρουσιάστηκε βελτιωμένη και αποτελεσματικότερη σε σχέση με τα προηγούμενα παιχνίδια της, κάτι που φαίνεται και από το τελικό σκορ. Στο πρώτο ημίχρονο οι παίκτες μας παρουσιάστηκαν αρκετά νευρικοί, με αποτέλεσμα το σκορ να διαμορφωθεί στο 1-1. Συγκεκριμένα, ο ΑΟΚ άνοιξε το σκορ στο 17' με γκολ του Παπαγεωργίου, με τους φιλοξενούμενους να απαντούν άμεσα στο επόμενο λεπτό. Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο προπονητές πραγματοποίησαν αρκετές αλλαγές, με την ομάδα μας να εμφανίζεται πιο ψύχραιμη, βοηθούμενη και από τη μεγαλύτερη εμπειρία των παικτών της σε σχέση με τους αντιπάλους. Έτσι, κατάφερε να βγάλει ωραίους συνδυασμούς στον αγωνιστικό χώρο και να διευρύνει εντυπωσιακά το σκορ με τέρματα των Δαλιάνη (47' και 80'), Τσακαλίδη (76' και 88'), Μαρτιναίου (69') και Κοντελέ (86' με εκπληκτικό σουτ από τα 30 μέτρα).  Η ομάδα μας αγωνίστηκε με τους Γκουλή, Τσακαλίδη, Παπαγεωργίου (Σουροπάνη), Αναγνώστου, Κατσαρό, Μπλαρά (Κοντελέ), Στεργίου (Δαλιάνη), Μαρτιναίο , Γρίβα (Στάμο [Μπουρλή Γ.]), Καλλιώρα Ν. και Μίχα (Μπουρλή Π.).
Επόμενο φιλικό την Τετάρτη 20/8/2014 στο Δίστομο με τον τοπικό Αμβρυσσέα.