Κυριακή 8 Φεβρουαρίου 2015

Ευρυτανικός-ΑΟ Καλαποδίου 4-3

Σε αγώνα για την 21η αγωνιστική της Α' Φθιώτιδας ο ΑΟ Καλαποδίου έχασε την ευκαιρία να πάρει μεγάλη νίκη απέναντι σε μια ομάδα που έχει τους ίδιους στόχους. Η ομάδα μας φάνηκε βελτιωμένη στην επίθεση, αλλά ορισμένες αμυντικές απροσεξίες της στοίχισαν μια νίκη που άξιζε σε κάθε περίπτωση. Έτσι σε ένα βαρύ αγωνιστικό χώρο λόγω της βροχόπτωσης, η ομάδα μας προηγήθηκε με το Μακρή στο 15' αλλά ισοφαρίστηκε στο 20'. Οι παίκτες μας ξαναπήραν το προβάδισμα με το Μαρτιναίο στο 25', με τον Ευρτανικό να φέρνει το ματς στα ίσια στο 42'. Στο ίδιο έργο θεατές με τον Κοντελέ Γ. να κάνει στο 43' το 2-3 και τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν στο 45' με εύστοχο πέναλτι στο οποίο υπέπεσε ο Αναγνώστου. Γενικώς στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι είχε δαιμονιώδη ρυθμό, ενώ αξίζει να σημειώσουμε ότι η ομάδα μας στο 1-2 θα μπορούσε να είχε πάρει αέρα 2 τερμάτων, αλλά ο Μπλαράς σημάδεψε το δοκάρι της αντίπαλης εστίας. Στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου η ομάδα μας δέχτηκε ψυχρολουσία, καθώς μόλις στο 46' οι γηπεδούχοι έκαναν το 4-3 που έμελε να είναι και το τελικό σκορ. Η ομάδα μας προσπάθησε να αντιδράσει και είχε δοκάρι με το Μπλαρά και χαμένο πέναλτι με το Μαρτιναίο. Αγωνίστηκαν οι: Γκουλής, Τσακαλίδης, Αναγνώστου, Στεργίου, Γρίβας, Μπλαράς, Κοντελές Γ. (Δαλιάνης), Μαρτιναίος, Μακρής, Καλλιώρας (Στάμος) και Κάφαλης.