Παρασκευή 14 Νοεμβρίου 2014

Α.Ο.Καλαποδίου - Μαγνησιακός 3-0

Σε αγώνα για την 10η αγωνιστική της Α' Φθιώτιδας, ο ΑΟ Καλαποδίου νίκησε εντός έδρας με σκορ 3-0 τον Μαγνησιακό παίρνοντας μεγάλη βαθμολογική όσο και ψυχολογική ανάσα ενόψει της συνέχειας του πρωταθλήματος.Στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα η ομαδας μας ήταν καλύτερη του αντιπάλου και δίκαια έφτασε στην κατάκτηση της νίκης.Το σκορ για την ομάδα μας άνοιξε στο36' όταν σε σουτ του Μουχαρέμι η μπάλα θα χτυπήσει στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά από το ύψος του πέναλτι ο Κάφαλης με σουτ θα γράψει το 1-0.Πριν ολοκληρωθεί το ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 42' ο Τσαγκαλίδης θα κάνει την κούρσα από δεξι,θα μπει στην περιοχή και με διαγώνιο σουτ θα γράψει το 2-0 δίνοντας ασφαλές προβάδισμα στην ομάδα μας για την νίκηΣτο δέυτερο ημίχρονο η ομάδα μας είχε δύο τρεις καλές ευκαιρίες για να πετύχει ακόμα ένα γκολ χωρις ωστόσο να τα καταφερει.Μέχρι που φτάσαμε στο 80' όπου σε σέντρα από τον Μαρτιναίο ο Μίχας με με απευθείας σουτ θα γράψει το 3-0 που ήταν και το τελικό σκορ.
Επόμενος αγώνας το Σάββατο 15/11 εκτός έδρας με αντίπαλο τον Παμμωλιακό.