Σάββατο 15 Νοεμβρίου 2014

Παμμωλιακός - Α.Ο.Καλαποδίου 1-2 για την 11η αγωνιστική της Α' ΕΠΣΦ

Σε αγώνα στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής της Α΄κατηγορίας της Ε.Π.Σ.Φθιώτιδας ο Α.Ο.Καλαποδίου επικράτησε εκτός έδρας με σκορ 2-1 με αντίπαλο τον Παμμωλιακό.Η νίκη αυτή είναι η δεύτερη συνεχόμενη μετά την νίκη της προηγούμενης αγωνιστικής ανεβάζοντας και άλλο την ομάδα μας στον βαθμολογικό πίνακα.Στο σημερινό παιχνίδι η ομάδα μας έχοντας καλή αγωνιστική παρουσία στο πρώτο ημίχρονο κατάφερε να προηγηθεί πολύ νωρίς,μόλις στο 13' λεπτό όταν μετά από μαγική μπαλιά του Μαρτιναίου ο Μακρής βγήκε τετ α τετ απέναντι από τον αντίπαλο τερματοφύλακα και αφού κατέβασε την μπάλα με το στήθος με ωραίο σουτ έγραψε το 0-1.Έπειτα από δέκα λεπτά και συγκεκριμένα στο 23' λεπτό ο Μίχας θα γίνει κάτοχος της μπάλας από τα αριστερά και αφού μπήκε στην αντίπαλη περιοχή θα κερδίσει πέναλτι από τον αντίπαλο αμυντικό.Την εκτέλεση του πέναλτι θα αναλάβει ο Μαρτιναίος και θα πετύχει το 0-2.Σκορ με το οποίο πήγαν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο οι δύο ομάδες.Στην επανάληψη η ομάδα μας οπισθοχώρησε αρκετά προκειμένου να διασφαλίσει το πλεονέκτημα που είχε, με την ομάδα του Παμμωλιακού να είναι καλύτερη και να έχει την κατοχη της μπάλας δημιουργώντας δύο καλές ευκαιρίες χωρίς ωστόσο να καταφέρει να μειώσει το σκορ.Η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε μέχρι το 85' λεπτό όπου ο Παμμωλιακός κέρδισε πέναλτι με τον Χανή να το εκτελεί εύστοχα κάνοντας το 1-2 που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.
Για την ομάδα μας αγωνίστηκαν οι:Γκουλής,Κατσαρός,Τσαγκαλίδης,Αναγνώστου,Στεργίου,Μπλαράς,Γρίβας,Μαρτιναίος,Μίχας, Μακρής, και ως αλλαγή οι:Παπαγεωργίου,Καλλιώρας,Αντωνίου.
Επόμενος αγώνας για την ομάδα μας την Τετάρτη 19 Νοεμβρίου εντός έδρας με την Ένωση 2010.