Δευτέρα 1 Δεκεμβρίου 2014

Α.Ο.ΚΑΛΑΠΟΔΙΟΥ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 1-1 για την 14η αγωνιστική της Α' Φθιώτιδας

Σε παιχνίδι για την 14 αγωνιστική της Α’ κατηγορίας ποδοσφαίρου Φθιώτιδας ο Α.Ο.Καλαποδίου αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με τον Ολυμπιακό Λαμίας.Το παιχνίδι ήταν συναρπαστικό,και ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο οι φίλαθλοι παρακολούθησαν ένα παιχνίδι που η μπάλα ήταν συνέχεια πάνω κάτω με πολλές χαμένες ευκαιρίες εκατέρωθεν.Ας πάρουμε όμως τα πράγματα από την αρχή.Όπως τις τελευταίες αγωνιστικές έτσι και το Σάββατο η ομάδα μας μπήκε δυνατά στα πρώτα λεπτά του αγώνα πιέζοντας και προσπαθώντας να πετύχει ένα γρήγορο γκολ.Αυτό ήρθε στο 13ο λεπτό όταν αποδέκτης της μπάλας έγινε ο Μαρτιναίος μέσα στην περιοχή και προς τα αριστερά και την κατάλληλη στιγμή έβγαλε την σέντρα όπου ο ξεμαρκάριστος Κάφαλης με ωραία κεφαλιά έγραψε το 1-0 για τον Α.Ο.Καλαποδίου.Έπειτα ο Ολυμπιακός ανέλαβε την πρωτοβουλία των κινήσεων χωρις βέβαια να ανησυχήσει την άμυνα μας δημιουργώντας κάποια κλασική ευκαιρία. Αντιθέτως η ομάδα μας μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου έχασε 2-3 καλές ευκαιρίες για να κάνει δύο τα τέρματα της με τον Κάφαλη χωρίς να τα καταφέρει και κάπως έτσι το ημίχρονο έληξε με σκορ 1-0 υπερ της ομάδας μας.Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας οπισθοχώρησε λίγο με τον Ολυμπιακό να δημιουργεί 3 πολύ καλές ευκαιρίες για να ισοφαρίσει χωρίς να τα καταφέρει.Αυτό έγινε στο 70ο λεπτό της αναμέτρησης όταν δεχτήκαμε το γκολ της ισοφάρισης με σουτ του Χαλαστάνη από τη μικρή περιοχή μετά από παράλληλη σέντρα.Έπειτα η ομάδα μας  αφυπνίστηκε και έχασε 3 καλές ευκαιρίες για να πάρει πάλι κεφάλι στο σκορ και ειδικά στο τελευταίο πεντάλεπτο με τον Καλλιώρα να μην μπορεί με δυο σουτ να σκοράρει και να χαρίσει στην ομάδα μας το τρίποντο.Έτσι φτάσαμε στο τελικό σκορ να είναι 1-1 που από την στιγμή που δεν ηττήθηκε η ομάδα μας χαρακτηρίζεται θετικό.
Στον αγώνα αγωνίστηκαν οι εξης:ΓΚΟΥΛΗΣ,ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ,ΣΤΕΡΓΙΟΥ,ΚΑΤΣΑΡΟΣ,ΤΣΑΓΚΑΛΙΔΗΣ,ΜΠΛΑΡΑΣ,ΓΡΙΒΑΣ,ΜΑΡΤΙΝΑΙΟΣ,ΚΑΛΛΙΩΡΑΣ ΜΙΧΑΣ,ΚΑΦΑΛΗΣ και ΜΟΥΧΑΡΕΜΙ ως αλλαγη
Επόμενος αγώνας για την ομάδα μας την Τετάρτη 3 Δεκεμβρίου εκτός έδρας με την Αταλάντη(αναβληθέν παιχνίδι)