Πέμπτη 15 Ιανουαρίου 2015

Α.Ο.Καλαποδίου - Κηφισός Κ.Τιθορέας 2-1 για την 18η αγωνιστική της Α΄ Φθιώτιδας

Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του για τον δεύτερο γύρο ο Α.Ο.Καλαποδίου επικρατώντας με σκορ 2-1 απέναντι στον Κηφισό Κ.Τιθορέας.Η ομάδα μας ξεκίνησε πολύ δυνατά το παιχνίδι και θέλοντας να δείξει από νωρίς ποιος είναι το αφεντικό.Έτσι μόλις στο 7΄λεπτό ο Μακρής έγινε κάτοχος της μπάλας μέσα στη περιοχή και αφού απέφυγε τον αμυντικό με αριστερό σουτ θα κάνει το 1-0 για τον Α.Ο.Καλαποδίου.Μόλις 4΄λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 11΄λεπτό ο Μακρής με περίτεχνη ενέργεια θα αποφύγει 4 αντιπάλους και με διαγώνιο σουτ θα γράψει το 2-0.Έπειτα και μέχρι το 30΄ λεπτό περίπου η ομάδα μας θα χάσει δυο-τρεις καλές ευκαιρίες να διευερύνει το σκορ και να θέσει τις βάσεις για τη νίκη χωρίς ωστόσο να τα καταφέρει.Μάλιστα είχε και δοκάρι σε παράλληλη σέντρα του Κατσαρού.Κάπως έτσι φτάσαμε στο ημίχρονο.Με την έναρξη του δευτέρου μέρους και μόλις στο 50΄ λεπτό ο Κηφισός θα καταφέρει να μειώσει με σκόρερ τον Καρακατσάνη.Από εκεί και έπειτα λίγο η οπισθοχώρηση της ομάδας μας για να κρατήσει το σκορ, λίγο η κούραση της ομάδας από τα 120΄ λεπτά του Κυπέλλου,έκανε τον Κηφισό να έχει την κατοχή της μπάλας και να προσπαθεί να δημιουργήσει φάσεις για να ισοφαρίσει.Κάπως έτσι κύλησε το δεύτερο μέρος χωρίς να επιτευχθεί κάποιο γκολ και με το σκορ να παραμένει στο 2-1 υπέρ του Α.Ο.Καλαποδίου με το σφύριγμα της λήξης δίνοντας μια ακόμα νίκη στην ομάδα μας.
Η ενδεκάδα της ομάδας μας;Γκουλής,Αναγνώστου,Στεργίου,Κατσαρός,Τσαγκαλίδης,Μπλαράς,Κοντελές,Μακρής, Μαρτιναίος,Καλλιώρας,Κάφαλης.
Έπαιξαν επίσης οι:Μίχας,Μουχαρέμι,Γρίβας
Επόμενος αγώνας για την ομάδα μας το Σάββατο 17 Ιανουαρίου απέναντι στην Στυλίδα στο γήπεοδ Καλαποδίου