Κυριακή 27 Σεπτεμβρίου 2015

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΕΠΣΦ : ΣΤΥΛΙΔΑ - Α.Ο.ΚΑΛΑΠΟΔΙΟΥ 2 - 0

Σε αγώνα για την 1η αγωνιστική της Α' Φθιώτιδας, ο ΑΟ Καλαποδίου γνώρισε την ήττα στη Στυλίδα με 2-0. Η ομάδα μας έκανε μια σχετικά καλή εμφάνιση αλλά ήταν λίγο νευρική και άστοχη στην τελική προσπάθεια, γεγονός που εντέλει της κόστισε. Στο πρώτο ημίχρονο παίχτηκε περισσότερο παιχνίδι κέντρου με τις δύο ομάδες να δείχνουν επιφυλακτικές, τη Στυλίδα να έχει έναν ελαφρό έλεγχο στις κινήσεις αλλά να μην μπορεί να ολοκληρώσει τις προσπάθειές της. Η ομάδα μας προσπαθούσε να βγει στην αντεπίθεση χωρίς όμως να μπαίνει με αξιώσεις στην αντίπαλη περιοχή. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι έγιναν πιο απειλητικοί και αφού έχασαν κάποιες ευκαιρίες, κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με δύο τέρματα στο 71' και στο 80'. Ενδιάμεσα, στο 73', είχαμε την λανθασμενη αποβολή του Παναγιώτη Λιάσκου με δεύτερη κίτρινη κάρτα μετά από σκληρό μαρκάρισμά σε αντίπαλο παίκτη το οποιο ομως εγινε απο τον Βελλιο. Η ομάδα μας είχε μεγάλη ευκαιρία να ξαναμπεί στο παιχνίδι και να διεκδικήσει κάτι καλύτερο στο 84΄, όμως το πέναλτι που εκτέλεσε ο Μαρτιναίος (και το οποίο είχε κερδίσει ο Δαλιάνης) κατέληξε στην αγκαλιά του αντίπαλου γκολκίπερ. Για την ομάδα μας αγωνίστηκαν οι Γκουλής, Γρίβας, Κατσαρός, Βούλγαρης, Λιάσκος Π., Στεργίου, Βέλλιος, Μπλαράς (Τσαγκαλίδης), Κάφαλης (Ζιάκας), Μαρτιναίος, Μακρής (Δαλιάνης). Αναλυτικά τα αποτελέσματα της αγωνιστικής:

ΣΤΥΛΙΔΑ-ΑΟ ΚΑΛΑΠΟΔΙΟΥ 2-0
ΜΑΛΕΣΙΝΑ-ΠΑΜΜΩΛΙΑΚΟΣ 5-0
ΕΥΡΥΤΑΝΙΚΟΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΤΑΥΡΟΥ 3-1
ΑΡΗΣ ΑΓΙΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΥ-ΚΗΦΙΣΟΣ Κ. ΤΙΘΟΡΕΑΣ 1-0
ΔΑΦΝΗ ΛΙΒΑΝΑΤΩΝ-ΚΑΜΕΝΑ ΒΟΥΡΛΑ 0-2
ΝΕΟ ΚΡΙΚΕΛΛΟ-ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΣΤΥΛΙΔΑΣ 4-1
ΡΑΧΕΣ-ΑΤΑΛΑΝΤΗ 2-4
ΕΛΑΤΕΙΑΚΟΣ-ΕΝΩΣΗ ΔΥΤΙΚΗΣ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ 1-5