Τετάρτη 30 Σεπτεμβρίου 2015

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΕΠΣΦ : Α.Ο.ΚΑΛΑΠΟΔΙΟΥ - ΕΛΑΤΕΙΑΚΟΣ 3 - 0

Τη πρώτη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα κατέκτησε ο Α.Ο.Καλαποδίου επικρατώντας με σκορ 3-0 απένταντι στον μαχητικό Ελατειακό σε ένα ματς που έκρυβε πολλους κινδύνους για την ομάδα μας,Η ομάδα μας δεν μπήκε πολύ καλά στην αρχή του αγώνα,και στο πρώτα τέταρτο είχε νευρικότητα.Από το τέταρτο και μετά επέβαλε το ρυθμό της κυκλοφόρησε την μπάλα και προσπάθησε να δημουργήσει φάσεις ώστε να πετύχει κάποιο γκολ.Μία από αυτές ήταν γύρω στο 25' λεπτό όταν ο Κάφαλης θα γίνει κάτοχος της μπάλας θα βγεί τετ α τετ αλλά δε θα καταφέρει να νικήσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα.Τελικά η ομάδα μας θα ανοίξει το σκορ στο 33΄λεπτό όταν η μπάλα θα αναπηδήσει έξω από την περιοχή  και ο Βέλλιος με μονοκόμματο σουτ πριν σκάσει η μπάλα κάτω θα γράψει το 1-0 πετυχαίνοντας ένα πολύ όμορφο γκολ.Μάλιστα η ομάδα μας πριν το ημίχρονο θα κάνει και το 2-0 όταν στο 38΄λεπτό ο Μακρής θα βγάλει τη παράλληλη σέντρα και ο Δαλιάνης με πλασέ θα κάνει το 2-0 για την ομάδα μας δίνοντας της σκορ ασφαλείας με το οποίο και οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο.Το δέυτερο ημίχρονο ξεκίνησε πάλι όπως και το πρώτο,νωθρά για την ομάδα μας,χωρίς καθαρό μυαλό,με την ομάδα του Ελατειακού να έχει την κατοχή της μπάλας και να δημιουργεί 2-3 φάσεις για να μειώσει χωρίς ωστόσο αποτέλεσμα.Η ομάδα μας δημιούργησε κάποιες ευκαιρίες χωρίς ωστόσο να καταφέρει να βάλει ένα γκολ,για να κλειδώσει τη νίκη,γκολ το οποίο ήρθε στο 84΄λεπτό της συνάντησης όταν ο Μαρτιναίος θα βγάλει με κάθετη μπαλιά τετ α τετ το Δαλιάνη ο οποίος με πλασέ θα γράψει το 3-0 σημειώνοντας το δεύτερο προσωπικό του γκολ.
Τώρα η προσοχή όλης της ομάδας επικεντρώνεται στο ντέρμπι του άλλου Σαββάτου με τον Ολυμπιακό Λαμίας,ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι που θα τεστάρει τη δυναμική της ομάδας μας.
Η σύνθεση Γκουλής,Τσαγκαλίδης,Κατσαρός,Στεργίου,Βούλγαρης,Μπλαράς,Βέλλιος(Κοντελές),Μαρτιναίος,Μακρής(Ζιακας),Δαλιανης,Καφαλης(Λιασκος Ι.)